ZESTAW RETIX C SMART DNA + PEPTIC GLOW GRATIS
ZESTAW RETIX C SMART DNA + PEPTIC GLOW GRATIS

ZESTAW RETIX C SMART DNA + PEPTIC GLOW GRATIS

BP.RET.C.SMART.PROMO
1 554,99 zł

(1 554,99 zł szt)

Brutto

RETIX C SMART DNA THERAPY ZESTAW , SERUM RETIX FERULIC TRIPLE 2+1 GRATIS + ZESTAW RETIX ZESTAW PEPTIGLOW GRATIS (DATA 07 LIPIEC 2024 )

 

Retix.C Smart DNA Therapy

Kwas ferulowy to jeden z najlepiej przebadanych, niezwykle skutecznych składników przeciwstarzeniowych. W zabiegu Retix.C Smart DNA Therapy połączono go – po raz pierwszy – z peptydami. Jest to całoroczna, silnie antyoksydacyjna terapia przywracająca skórze napięcie i promienny blask, będąca doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową. Zobacz, jak dokładnie działa i jakie efekty daje!

Kwas ferulowy – silny, naturalny antyoksydant

Kwas ferulowy w naturze pełni funkcję naturalnej ochrony przeciwutleniającej lipidy w ziarnach?. Bogatym źródłem kwasu ferulowego jest ziarno pszenicy, jęczmienia, żyta i owsa. Należy on do grupy kwasów fenolowych, wykazujących szerokie zastosowanie terapeutyczne w stosunku do chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych, układu krążenia oraz cukrzycy. Pozytywny wpływ tego kwasu na zdrowie związany jest z jego właściwościami przeciwutleniającymi, które wynikają m.in. z obecności grupy hydroksylowej.

Wykazano, że po nałożeniu na skórę kwas ferulowy jest silnym pochłaniaczem promieniowania UV, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniu DNA komórkowego i chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Działanie kwasu ferulowego jako antyoksydantu polega na eliminowaniu reaktywnych form tlenu, blokowaniu działania wolnych rodników, inhibicji enzymów z grupy oksydaz oraz chelatowaniu jonów metali, np. miedzi. Znane jest także działanie kwasu ferulowego wspierające dla innych substancji. Badania naukowe dowiodły, iż witamina C w powiązaniu z kwasem ferulowym wykazuje większą i dłuższą stabilność działania, ale nie jest jedynym związkiem tak silnie i pozytywnie współpracującym w trakcie pełnienia funkcji ochronnych DNA komórek. W procesach naprawczych DNA komórek skóry, po emisji promieniowania UV, uczestniczą także peptydy, czynniki wzrostu, floretyna i alfahydroksykwasy. Koncepcja zabiegu Retix.C Smart DNA opiera się na innowacyjnym połączeniu tych składników – dla uzyskania maksymalnej ochrony DNA komórkowego w celu spowolnienia zarówno endo-, jak i egzogennego procesu starzenia się skóry.

Smart DNA Therapy – jak wygląda zabieg?

To całoroczna, silnie antyoksydacyjna terapia przywracająca skórze właściwe napięcie, rozświetlenie i wyraźnie młodszy wygląd, doskonale tolerowana nawet przez skórę wrażliwą i naczyniową. Zabieg składa się z dwóch etapów:

Etap 1 – Ferucell Protect AOX Peel

To zaawansowany peeling kwasowy do silnej stymulacji przeciwstarzeniowej oraz niwelowania oznak starzenia egzogennego. Formuła produktu opiera się na kwasie ferulowym i peptydowym promotorze jego działania oraz czynniku wzrostu TGF ß2 o identycznym szlaku metabolicznym jak retinoidy. Zastosowanie peelingu ułatwia absorpcję składników aktywnych zawartych w etapie 2 oraz zabezpiecza skórę przed przyszłymi oznakami starzenia. Składniki stosowane w tym etapie:

Kwas ferulowy – silny antyoksydant, zabezpiecza komórki poddane działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenie środowiska. Jego działanie polega na eliminowaniu reaktywnych form tlenu, blokowaniu działania wolnych rodników, inhibicji enzymów z grupy oksydaz oraz chelatowaniu jonów metali, np. miedzi.

Acetyl Tetrapeptide-2 – promotor peptydowy wzmacniający działanie kwasu ferulowego. Jego ultrawysokie właściwości antyoksydacyjne w porównaniu z dostępnymi formami witaminy C potwierdzono w badaniu TEAC (Trolox Equivalent Antioxidant Capacity).

Floretyna – jako naturalny flawonoid hamuje działanie MMP-1 (enzymów proteolitycznych zdolnych do degradacji praktycznie wszystkich podtypów kolagenu) oraz tyrozynazę melanocytów, w efekcie wzmacniając mechanizmy naprawcze i korygując widoczne oznaki starzenia komórkowego.

Czynnik wzrostu TGF ß2 (Nicotiana Benthamiana Hexapeptide-40 Sh-Polypeptide-76) – tak samo jak retinoidy, bierze udział w aktywacji szlaku metabolicznego prowadzącego do produkcji kolagenu typu I, nie wykazuje właściwości fotouczulających.

Kwasy AHA (mlekowy, cytrynowy, jabłkowy) – wpływają na proces keratynizacji skóry oraz spójność korneocytów w efekcie spowalniając proces starzenia. Dodatkowo kwas cytrynowy działa wybielająco oraz wspomaga działanie antyutleniaczy.

Etap 2 – Ferucell Protect Meso Peptide Coctail

Po peelingu wykonywana jest mezoterapia mikroigłowa z użyciem koktajlu zawierającego mieszankę peptydów wzmocnionych kwasem ferulowym o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, potwierdzonych w badaniach in-vitro. Synergia działania składników aktywnych chroni komórki skóry przed uszkodzeniami DNA spowodowanymi czynnikami egzo- i endogennymi, a dzięki zawartości peptydów neutralizuje wolne rodniki, odwracając oznaki fotostarzenia się skóry. W tym etapie stosowane są następujące składniki:

Kwas ferulowy.

Acetyl Tetrapeptide-2.

Acetyl Hexapeptide-51 AMIDE – heksapeptyd, naśladuje aktywność białek, zwiększając ekspresję genów, uczestniczy w takich procesach jak proliferacja komórek oraz naprawa DNA.

Diaminopropionoyl Tripeptide-33 – zapobiega uszkodzeniom DNA i białek spowodowanym bezpośrednio lub pośrednio przez promieniowanie UV.

Kompleks naturalnych składników (ekstrakt z liści oliwnych i jujuby oraz polisacharyd Levan) – poprzez aktywację proteasomu – naturalnego systemu recyklingu w komórkach skóry, który z wiekiem ulega spowolnieniu – zwiększa jej odporność na stres, poprawia nawilżenie i stymuluje odnowę komórek skóry.

Oligopeptide-1 – roślinny czynnik wzrostu, wpływa na aktywację szlaków metabolicznych biorących udział w syntezie białek i regeneracji komórek, zapewniając skórze dojrzałej zwiększenie elastyczności i jędrności.

Dwa rodzaje niskocząsteczkowych kwasów hialuronowych – odpowiadają za utrzymanie prawidłowego nawilżenia i napięcia, a także pobudzają proliferację fibroblastów i indukują syntezę endogennego HA, kolagenu i elastyny.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów, w odstępie 10-14 dni oraz stosowanie Ferulic Triple-C serum jako pielęgnacji domowej.

Wskazania do zabiegu Smart DNA Therapy

Wskazany każdej osobie świadomie dbającej o młodość skóry, jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Jego ogromną zaletą jest wysoka tolerancja nawet przez skóry problematyczne, a także możliwość wykonywania zabiegu przez cały rok. Szczególnie jednak terapia polecana jest w przypadku następujących wskazań:

- skóra pozbawiona blasku z widocznymi oznaki fotostarzenia,

- skóra nadwrażliwa na słońce i działanie czynników zewnętrznych,

- nierówny koloryt i struktura skóry,

- utrata napięcia i elastyczności skóry.

- zaburzenia w pigmentacji skóry.

2 Przedmioty
Nowy
No reviews

Zobacz także

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównywarki

Na stronie stosujemy pliki cookies. Brak zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu.